قهرمانای واقعی

1393/04/24- ساعت 11:00 سقوط جنگنده F4 نیروی هوایی ارتش متعلق به پایگاه نهم شکاری بندر عباس که از پایگاه هفتم هوایی شیراز به پرواز در آمد و لحظاتی پس از پرواز دچار نقص فنی شد ، از اونجایی که هواپیما درست روی منطقه مسکونی در حال از دست دادن ارتفاع بود و کنترلش رو تقریبا از دست داده بود سرهنگ خلبان ذولفقاری و سروان خلبان محمدی که طبق دستور العمل باید اقدام به اجکت می کردند در کابین هواپیما موندن و به هر قیمت ممکن تونستن هواپیما رو از بافت مسکونی دور کنند ولی دیگه برای خروج از هواپیما دیر شده بود و نهایتا جنگنده با سرعت به زمین برخورد کرد و منفجر شد.

این حادثه در حدود یک کیلومتری روستای سهل آباد، از مجموعه دهستان خیر، بخش رونیز، از توابع شهرستان استهبان، استان فارس به وقوع پیوست. متاسفانه هر دو خلبان در این حادثه به شهادت رسیدند.

پیرو اخبار محلی گفته شده خلبانان فانتوم F4 تمام سعیشون رو کرده اند تا به منظقه مسکونی سهل آباد برخورد نکنن و حتی اجکت هم نزدن تا هواپیما از منطقه مسکونی دور بشه تا مردم منطقه آسیبی نبینند . به گفته شاهدان محلی هواپیما بر بالای دهستان های "خیر" دچار نقص فنی می شود و گفته شده که از عقب آن آتش زبانه می کشیده! که احتمالا موتور هواپیما دچار نقص گردیده بوده و بعد از چرخش از بالای چند روستا هم به قصد دور شدن از منطقه مسکونی و هم پیدا کردن منطقه ای مسطح جهت فرود اضطراری به ناگهان در فاصله یک کیلومتری روستای "سهل آباد" با زمین برخورد کرده و منفجر می گردد. هر دو خلبان در لحظه های آخر اجکت کرده بودند که شاید بشه گفت دقیقا در لحظه برخورد با زمین که متاسفانه موثر نبوده و 2 تن از عقابهای تیزپرواز آسمان ایران به نامهای سرهنگ خلبان: سعید ذوالفقاری و سروان خلبان: یاسر محمدیان به شهادت می رسند، روحشان شاد و یادشان گرامی باد.

/ 0 نظر / 14 بازدید