آیا امکان دارد مارا پناه ندهند؟!

«آیا امکان دارد در شداید و گرفتارى‏ها به آن‏ها پناهنده شویم و آن‏ها چاره نکنند و پناه ندهند و بلا را از ما مرتفع نکنند؟! 
راه اهل بیت ـ علیهم‏ السّلام ـ ، راه نجات و سعادت و سلامت دارَیْن دنیا و آخرت است. گویا در مورد حضرت عبدالعظیم در روایت آمده است که «أَمانٌ لاِءَهْلِ رى.»؛ در مورد حضرت موسى بن جعفر ـ علیهماالسّلام ـ است که: «أَمانٌ لاِءَهْلِ بَغْدادٍ.»؛ و شاید در مورد زکریّا بن آدم وارد شده باشد که: «أَمانٌ لاِءَهلَ قُمٍّ.» چندین چراغ داریم و بى راهه مى‏رویم! همه این‏ها را داریم، ولى نمى‏خواهیم متابعت کنیم! 
به بعضى از اطبّا که براى احوالپرسى از تهران به این جا مى‏ آمدند، گفتم: شما با کسى که خودش نمى‏ خواهد مراعات حفظ صحّت کند، چه مى‏ کنید؟ من مى‏ دانم پیاده روى، شرط صحّت است، یا فلان چیز مخالف سلامتى و صحّت است، ولى باز آن را به جا مى‏ آوریم، یا افراط و تفریط مى‏ نماییم! ما خود نمى‏ خواهیم این راه را، که راه خدا و رسول و اولیاى اوست، طىّ کنیم، بلکه راهى را مى‏ خواهیم که در آن استغفار و ذکر و گریه نباشد. نظیر این که نزد شخصى رفتند و گفتند: ذکرى به ما دستور بدهید. وى مى‏ گوید که گفتم: نماز بخوانید. گفتند: مى‏ خواهیم ذکرى بدهید که نماز نخوانیم»
/ 0 نظر / 15 بازدید